KURUMLAR İÇİN YOGA

Günümüzün büyük bir bölümünde bilgisayar ekranı ya da tv karşısında isek, omuz, sırt, omurga, baş ve boyun bölgemizde gerginlik ve stres birikir, zamanla kireçlenme ve ağrılar oluşur.

El ve bileklerin, mouse üzerindeki sürekli tekdüze hareketi nedeniyle Repetitive Strain Injury ve Carpal Tunnel Sendromu oluşur.

Uzun süreli oturma yüzünden bacaklarımızın ön üst tarafinda bulunan kaslarımız kısalır, bu da hızla dengesizliğe yol açar.

Zihin, deşarj olma imkanı bulamazsa işleyişini yavaşlatır, konsantrasyon ve hafıza problemleri ortaya çıkar.

Nefes doğru yerden ve doğru şekilde alınmadığında, vücuttaki normal iyileşme ve onarım seviyeleri aşağı düşer, toksinlerden kurtulamayız. Enerji seviyemizle doğru orantılı olarak yaşam kalitemiz azalır, ekstrem durumlarda panik atak ve depresyona varan sonuçlara yol açabilir.

Uzun süreli hareketsizlikten dolayı metabolizma yavaşlar, yağlanma artar, esneklik azalır, vücut güçsüzleşir. daha detaylı bilgi için sağlık ve yoga bölümünü inceleyebilirsiniz

içeriği ve süresi calişanlarınıza özel hazırlanacak olan yoga derslerine öğle molanızın yalnızca bir bölümünde ya da mesai çıkışında katılacağınız Kurumsal Şirket Yogası ile bu problemlerin üstesinden gelme yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Böylece çalışanlarınızın iş stresinden uzaklaşmalarını sağlarken, konsantrasyon ve motivasyonlarını geliştrmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Toplantı odası ya da açık düzen ofisinizde, varolan masa ve sandalyeleri kullanarak ya da direk mat üzerinde yapacağımız Kurumsal Şirket Yogas'ında, nefes ve yoga duruşları pratiği sonunda, bir de kısa derin rahatlamamız olacak. Gününüze daha zinde ve rahatlamış bir şekilde devam edeceksiniz. Konsantrasyon ve yaratıcılık seviyeleriniz yükselecek, çalışma ve özel saatlerinizi daha verimli kullanabileceksiniz.